• Wpisów: 1509
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis: 3 dni temu, 22:55
  • Licznik odwiedzin: 322 302 / 2179 dni
 
abc.atlant
 
Za chwilę lato, a ja piszę świąteczną recenzję (wiec świat właśnie stanął na głowie), ale jest to jedna z najlepszych książek, które przeczytałam w ostatnich tygodniach.
pizap.com15288360266301.jpg

Przekrój przez wiele typów postaci, z których każda ma charakterystyczne wady i zalety to ogromny plus tej powieści. Jest tutaj typowa wtrącająca się teściowa, młoda mamusia zapatrzona w podręczniki o wychowaniu dziecka, nałogowy sknera, perfekcyjna pani domu, samotna zapracowana matka. Prawdziwy miszmasz charakterów. Ich wzajemne relacje są momentami emocjonujące i wywołują salwy śmiechu a czasem śmiech przez łzy...

To, co bardzo mi się spodobało w tej świątecznej historii, to spójność. Poszczególne wątki, nawet najdrobniejsze, idealnie wplatały się w całość tworząc barwną i oryginalną kompozycję. Połączenie różnorodnych bohaterów i ich perypetii, okraszone ogromną dawką humoru a także sporą ilością ciepła i wzruszeń, to idealna mieszanka, która doskonale wpasowała się w moje potrzeby. Przy tej książce poczułam, co jest tak naprawdę ważne w czasie Świąt i nie tylko.

Zaczynając czytać nastawiałam się na lekturę lekką, odprężającą. I taka też w istocie była, ale poza tym to książka, która traktuje o ważnych problemach oraz zawiera wiele cennych wartości. Autorka przypomina nam czym jest pielęgnacja tradycji, zwykła ludzka życzliwość oraz to jak ważna jest rodzina i to, by nikt w tym szczególnym czasie w roku nikt nie był sam. Lektura uświadamia nam, ilu ludzi wokół nas jest samotnych, potrzebujących zwykłych kilku słów zagadania. Czasem wystarczy jeden mały gest życzliwości, by sprawić, że ta osoba poczuje się ważna i zauważona. A wszystko to podaje z humorem, w ciepły sposób. Jestem zachwycona zawartym w książce świątecznym klimatem oraz tym, jak pisarka go podała.

"Cztery płatki śniegu" to moja pierwsza przygoda z twórczością Szarańskiej, ale już wiem, że nie ostatnia. Bardzo spodobał mi się jej styl, humor i wartka akcja. Ta niebanalna,ciepła i radosna powieść idealnie sprawdzi się jako lektura w okolicach Bożego Narodzenia i zimy, ale nie tylko. To opowieść o tym, jak obcy ludzie mogą stać się sobie bliscy, a każda skomplikowana sytuacja ma proste rozwiązanie.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków