• Wpisów: 1491
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis: wczoraj, 20:33
  • Licznik odwiedzin: 321 135 / 2144 dni
 
abc.atlant
 
Kate nieśmiało weszła do kuchni, gdzie panował wesoły świąteczny rozgardiasz.
- O mój Boże! - odezwała się Irena na widok córki. - Prześlicznie wyglądasz. - uśmiechnęła się obrzucając wzrokiem Kate w lekkiej sukience w niebieską  kratkę z kołnierzykiem i czarnym sweterku. - To ta sukienka, którą razem wybierałyśmy. - dziewczyna skinęła głową z uśmiechem i odprowadziła kobietę wzrokiem, kiedy ta wyszła do łazienki.
- Jesteś błaznem? - odezwała się Poula, pomagająca przy sałatce. - Skąd krzykliwy strój? - Kate uśmiechnęła się buntowniczo.
- Oryginalna Chloe. Nie zorientowałaś się? - odpowiedziała, okręcając się w miejscu z wdziękiem. Czarne włosy zafalowały, opadając miękko na ramiona.
- Owszem, jeśli Chloe to przeceniona szmata z lumpeksu. - warknęła Poula, wstając z miejsca i tupiąc głośno na schodach pobiegła na górę. Kate umilkła, spuszczając wzrok i sama też wyszła z kuchni, postanawiając, że zaszyje się w łazience, albo w pokoju gościnnym.
- Kate! - zawołała Irena, łapiąc córkę za ramię. Dziewczyna spojrzała na nauczycielkę, usiłując nie dać popłynąć łzom, cisnącym się do oczu. Irena odwzajemniła spojrzenie i stanowczo posadziła córkę na kanapie w pokoju. - Co się stało? - spytała. Kate pokręciła tylko głową, ocierając dłonią łzy.
- Nic. - odpowiedziała drżącym głosem.
- Co się stało? - powtórzyła pytanie nauczycielka, starając się zajrzeć córce w oczy. - Poula... - stwierdziła bez chwili wahania.
- Wszystko w porządku. - odpowiedziała Kate. - Proszę...
- Skoro wszystko w porządku, to dlaczego płaczesz? Kate... Albo mi powiesz, albo sama się dowiem.
- Nie możesz. - zaprotestowała stanowczo dziewczyna. - Dogadamy się. Słowo. Porozmawiam z nią. Po południu. - Kate podniosła wzrok.
- Dobrze. W przeciwnym razie ja porozmawiam z Krzyśkiem. - dziewczyna pokiwała głową, wstając z kanapy i wyszła z pokoju. Musiała przemyć twarz zimną wodą, bo na pewno już miała rumieńce.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków