• Wpisów: 1491
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis: wczoraj, 20:33
  • Licznik odwiedzin: 321 135 / 2144 dni
 
abc.atlant
 
Kate otworzyła oczy o podniosła się do pozycji siedzącej. Pod kołdrą było tak miło i ciepło, ale pokój zalewały promienie białego światła i dziewczyna zaczęła się zastanawiać ile w ogóle spała. Wysunęła się spod kołdry i chwilę potem rozsunęła zasłony. Było jeszcze wcześnie, ale pierwszy promienie słońca odbijały się od grubej warstwy śniegu leżącej na podwórku. To dlatego w pokoju było tak jasno. Miała ochotę położyć się jeszcze i zanurzyć z miękkim obłoczku pościeli, ale uświadomiła sobie, że w ogóle nie jest już śpiąca. Za to z kuchni dochodziły ciekawe zapachy, wiec bez zastanowienia podreptała korytarzem w tamtą stronę.
- Dzień dobry. - odezwała się, zaglądając do kuchni. Pani Irena oczywiście była już na nogach i przygotowywała świąteczne śniadanie.
- Wyspana? - odpowiedziała pytaniem nauczycielka.
- Tak. - Kate skinęła głową. - Fantastycznie mi się spało. - dodała, upijając łyk ciepłego kakao, które postawiła przed nią pani Irena. - Co mamy na śniadanie?
- Pomyślałam, że zrobię gofry. - nauczycielka podsunęła jej talerzyk z cieplutkim ciastem z bitą śmietaną i kandyzowanymi wiśniami. - Takich jeszcze nie jadłaś. - dziewczyna pokręciła głową przecząco i zabrała się za jedzenie. Gofry były przepyszne, a bita śmietana rozpływała się w ustach. Kate zamknęła oczy, delektując się niebiańską wręcz słodyczą, ale przerwał jej dzwonek do drzwi.
W korytarzu była pierwsza i wcale się nie zdziwiła, kiedy na progu zastała Loica.
- Przeszkadzam? - odezwał się chłopak. - Wiem, że jest wcześnie, że są święta, nie chciałem nikogo nachodzić, ale musiałem, po prostu musiałem cię zobaczyć.
- Nic nie szkodzi. - roześmiała się Kate. - Może wejdziesz? Jemy właśnie śniadanie, mamy gofry.
- Wejdę. - odpowiedział Loic. - Na gofry. - dodał zaraz. Dziewczyna uśmiechnęła się, otwierając szerzej drzwi. Jeszcze nie wiedziała, że na obiecane lodowisko pójdą razem z Loiciem i jego rodzicami.

  •  
  • Pozostało 1000 znaków