Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 30 marca 2017

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
W poniedziałek wyszłam sobie ze współlokatorką na miasto, zjadłyśmy (wzorem hobbitów) lunch w cukierni i bezcelowo włóczyłyśmy się po księgarniach, większość czasu spędziwszy jednak w Liberze, gdzie oglądałyśmy to samo co zawsze czyli półkę z fantastyką. No bo tam jest taka fajna półeczka z samą tylko fantastyką i tam jest Tolkien i Sapkowski... Jak zwykle oglądałyśmy biografię Tolkiena (na którą tak na marginesie nas nie stać), a ja sagę wiedźmińską, bo mają wszystkie osiem tomów (na którą też mnie nie stać) i najchętniej spędziłabym przy tej półce cały dzień. Ale Natalia poszła zobaczyć gry i za chwilę woła mnie do siebie. Poszłam, zobaczyłam i kupiłam. Bo wiedziałam, że tą grę muszę mieć i bez niej z księgarni nie wyjdę.
IMG_20170327_230102_272-1.jpg

Mechanika gry jest dość prosta i można ją porównać do gry w pasjansa. Podczas rozgrywki trzeba wykładać kolejno symbole kart, tak aby dopasować je do symboli kart przeciwników. W tali dostajemy karty wrogów, karty Pierścienia oraz karty towarzyszy. Rywalizacja polega na pokonaniu jak największej ilości potężnych przeciwników i zdobyciu dzięki temu przeważającej ilości punktów zwycięstwa.

Graficznie gra przedstawia się bardzo dobrze i oddaje klimat Władcy Pierścieni. Gra przypadła mi do gustu i z przyjemnością rozegrałem dzięki niej, kilka na prawdę emocjonujących potyczek. Mechanika jest calkiem prosta, dlatego gra nadaje się świetnie dla młodszych jak i początkujących graczy. Fani twórczości Tolkiena również powinni poczuć się usatysfakcjonowani i gra również powinna im się spodobać. Świetnie nadaje się na imprezy i wypady turystyczne, ponieważ łatwo można zapakować ją do torby i zabrać ze sobą. Jest to jedna z lepszych gier tego rodzaju, w którą ostatnio przyszło mi grać.

"Władca Pierścieni. Bitwa o Śródziemie" zawiera również pewien element losowości i decyzyjności, co sprawia, że gra tak łatwo się nie nudzi. Będziemy mogli również trochę pomyśleć i pogłówkować nad wprowadzaną taktyką. Instrukcja jest klarowna i w szybki sposób możemy nauczyć się na czym polega i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Będziemy mogli poćwiczyć przy niej swoją pamięć jak i planowanie z wyprzedzeniem. Rozgrywka jest emocjonująca, dynamiczna i nie sposób się nudzić ani przez moment. W sam raz dla nowicjuszy, choć i zaawansowani gracze również powinni się przy niej dobrze bawić. Polecam.