Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 25 marca 2017

Liczba wpisów: 2

abc.atlant
 
25 marca jest dniem szczególnym dla każdego miłośnika twórczości Tolkiena, ponieważ to właśnie dzisiaj przypada międzynarodowy dzień czytania jego książek.
Po raz pierwszy Dzień Czytania Tolkiena ogłoszono 25 marca 2003 roku. Organizatorem było stowarzyszenie The Tolkien Society. Od tamtej pory święto obchodzone jest co roku w kilku krajach na świecie, w tym w Polsce.
Obchodzić go można, oczywiście, na różne sposoby. Możemy usiąść w fotelu w domowym zaciszu i przeczytać sobie fragment którejś z książek pisarza, jego wierszy czy listów. Możemy też spotkać się z innymi czytelnikami i czytelniczkami – w Internecie lub na żywo. Z okazji Dnia czytania Tolkiena organizowane są nierzadko różne spotkania (w bibliotekach, placówkach kulturalnych, klubach miłośników fantastyki czy też organizowane prywatnie) oraz konkursy.
Każdy, kto chce uczcić pamięć Tolkiena, może to zrobić także za pomocą Twittera. Wystarczy napisać, jakie dzieło prekursora fantasy aktualnie czytamy i dodać hasztag #TolkienReadingDay.
Pod poniższym linkiem można znaleźć informacje o miejscach i godzinach spotkań tolkienistów z całego świata; goniecrohanski.wordpress.com/(…)miedzynarodowy-dzie…

Ja z wielkim żalem informuję, że nie wybieram się nigdzie, ale zachęcam i to bardzo, bo z tego co zdążyłam wyczytać w internecie wiem, że świętowanie Dnia Czytania Tolkiena jest obchodzone na różne sposoby i w różnych miastach zupełnie inaczej to wygląda. A po bibliotekach i ośrodkach kulturowych spotkać można ludzi w urozmaiconym przedziale wiekowym. W zeszłym roku pojawiły się i dzieci ze szkół podstawowych i starsi ludzie. Jak już wspomniałam siedzę w domu, ale tolkienistów wspieram i jestem z nimi duchowo, natomiast czytam i od nowa zaczynam swoją przygodę z "Władcą Pierścieni" co mi się nigdy nie znudzi. A przy okazji zdjęcie większej części mojej półeczki z fantastyką;
pizap.com14904560699031.jpg

PS Data 25 rethe (marca) jest także wielkim świętem w Śródziemiu – tego dnia bowiem przypada rocznica Upadku Saurona, zakończenia Wojny o Pierścień i uwolnienia Śródziemia od mrocznych sił... przynajmniej na jakiś czas.

A tak z ogłoszeń parafialnych to informuję, że wzięłam się wreszcie za pisanie piątej części fanfiction i Legolas z Katrin na nowo pojawią się w okolicach świąt Wielkanocnych.
 

abc.atlant
 
Kate - Writes: A tak poza tym to byłam dzisiaj na zakupach. Wreszcie dorwałam siódmy tomik "Szkolnego życia!", który też zamierzam dzisiaj pochłonąć. Kocham tą mangę głównie za to, że autorka (a raczej autorki) zawsze wiedzą w którym momencie przerwać. Pozostawiają niedosyt i chęć natychmiastowego przeczytania dalszego ciągu. Sama historia jest oczywiście genialna. Kiedy rok temu kupowałam pierwszy tom nie spodziewałam się, że aż tak pokocham tą mangę (a pamiętam, że wahałam się pomiędzy zakupem jej właśnie, a pierwszego tomu "Rycerzy Sidonii" ).
pizap.com14904561377461.jpg

No i herbatka o nowym smaku gruszki i karmelu, której jeszcze nie próbowałam. Wracam do czytania, a was zapraszam na mojego Instagrama (niestety, ale Ask chyba umarł śmiercią naturalną).
  • awatar Naomi ∞: Kocham tą herbatę. ❤
  • awatar SugarFirefly: Powiedz czy dobra ta herbata, bo jestem ciekawa :)
  • awatar Hachie: Ooo z takim połączeniem smakowym w herbacie nie miałam jeszcze do czynienia. Jako wielka entuzjastka herbat chętnie jej skosztuję! :D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›