Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 19 lutego 2017

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Cześć, co tam u was? Ja tonę w obowiązkach i nawale zajęć. Kończy mi się czas na oddanie eseju o energii odnawialnej wody, a nawet nie zaczęłam go pisać. To trudny temat, ale kiedy ulubiona nauczycielka prosi, nie sposób odmówić. Oprócz tego robię jeszcze projekt na wiedzę o kulturze. Z dumą stwierdzam, że jestem już w połowie i że jednak się wyrobię. A ostatnio zostałam zgłoszona przez panią dyrektor do konkursu recenzenckiego. Mam pisać recenzję książki, którą warto przeczytać. Ma być ciekawa, inna niż wszystkie i absolutnie nie banalna. Nie może to być nudne romansidło, bo pełno teraz takich na rynku, obyczajówka też raczej odpada. Usiłuję coś wybrać od piątku, ale kompletnie mi to nie idzie. Z tych absolutnie najulubieńszych udało mi się wybrać trzy, ale to naprawdę trudne. Każda z dobrych książek zasługuje na zgłoszenie ją do tego konkursu i naprawdę nie da się tak po prostu zdecydować.
20170219_161006[1].jpg

Waham się pomiędzy "Wiedźminem", "Tam gdzie śpiewają drzewa", a "Wyśnionymi miejscami". Najbardziej skłaniam się ku Wiedźminowi, ale jest jeszcze przecież Tolkien z "Władcą Pierścieni", "Hobbitem", "Niedokończonymi opowieściami"... To naprawdę ciężki wybór. Naprawdę nie mam zielonego pojęcia, jaką recenzję napisać i jakiej książki. Chcę, żeby to była recenzja inna niż wszystkie, które do tej pory napisałam, niezwykła, nie wiem jak to nazwać...

No nic, coś wymyślę, ja bym nie wymyśliła? Tak w ogóle to ostatnio mam naprawdę duże natchnienie i wena trzyma mocno, szkoda tylko, że nie tam gdzie trzeba. Rozdziały głównego opowiadania leżą w rozsypce, za to powstaje mi fanfic wiedźmiński. Z Yennefer. Jutro możecie się spodziewać pierwszego rozdziału, z tym, że oczywiście jest to uzależnione od tego, jak długo będę musiała siedzieć nad zagadnieniami z prawa. Założę się, że za pośrednictwem wyobraźni niejednokrotnie ożywialiście literackich bohaterów, tylko po to, by mogli wam potowarzyszyć w jakimś fascynującym przedsięwzięciu (wielbicielki Christiana Greya nie wstydźcie się). Ale o Yennefer jutro.
f2723af55d4d908b810ec4f382b4a993.jpg

Kowalski czuje się dobrze i chociaż ciągle leży w szpitalu i naprawdę chciałby już wracać do domu czuje się o wiele lepiej. Noga już go tak strasznie nie boli, samopoczucie lepsze, a w ogóle to chyba wam mówił, że we wtorek najprawdopodobniej wypuszczą go do domu. Chłopaki już nie mogą się go tutaj doczekać. Ciekawa jestem tylko jak przyjdzie mu schodzenie i wchodzenie po schodach, bo przecież pokoje mają na poddaszu. No nic, zobaczymy. Na dzisiaj tyle, do zobaczenia.
  • awatar Wiky the Metal-Punk!: Hehe spoko, ja muszę napisać dwa wypracowania na polski. Tematy w dwóch ostatnich matur pisemnych. Chyba dzisiaj (19.02.2017r.) zabiorę się chociaż za jedno, no i jeszcze ten przeklęty niemiecki. Ale spoko, jakoś dam radę :P. Co do książki, to jak ja bym brała udział w takim konkursie, to mocno zastanawiałabym się nad napisaniem recenzji książki pt. "Czarodziejki.com" Ewy Egejskiej. Tylko nie wiem czy nie zdyskwalifikowaliby mnie za to... Książka to między innymi opowieść trzech prostytutek o tym jak i dlaczego zaczęły oddawać się za pieniądze. Gdyby to nie przeszło to próbowałabym z "Kryminalistą" Jacka Głębskiego lub "My z poprawczaka" Orfeusza Nowakowskiego. Moim zdaniem wszystkie trzy książki są bardzo dobre i dość nietypowe. Ale jak wiadomo, nie wiem czy by to przeszło... Cieszę się, że z Kowalskim już lepiej. Niech szybko wraca do domu ^^.
  • awatar Yoasiczka: chciałabym przeczytać Wyśnione miejsca :-) musi być fajna.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›