Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 3 grudnia 2017

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Czarna_Bandera.jpg

Często wybieram książki przypadkowo, tłumacząc sobie, że tak podpowiada mi intuicja, rozsądek albo inny nielogiczny sposób na wzięcie czegoś nowego. Jedna z powyższych opcji wcisnęła mi do rąk książkę z tematyką, która niezbyt mi podchodziła. Nie przepadałam za morskimi opowieściami, bo wszystkie są nudne i pisane chyba przez jednego gościa, który ma styczność z morzem jak zje sobie śledzia, albo rozstawi leżak w Jelitkowie. Nie dało się tego czytać, więc moja przygoda z morskimi powieściami została zatrzymana w momencie gdy myślałam, że wilk morski, to kuzyn tego z lasu.

Zdziwiłam się więc mocno, gdy podczas czytania okazało się, że akcja niebezpiecznie brnie w stronę morza. To dlatego tytuł był dla mnie odrobinę podejrzany. Ale wcześniej odpuściłam sobie sprawdzanie co to znaczy bandera i jaki do cholery kolor to czarny. Takie rzeczy najczęściej mszczą się na człowieku po latach, ale mi nie było dane tyle wytrwać w szczęściu, pieniądzach i dobrej passie w warcaby. Zemściło się po kilku dniach, ale ta zemsta wcale nie zrobiła na mnie wrażenia.

Dobra, koniec! Po książkę sięgnęłam całkowicie świadomie, bo owszem, rzeczywiście swego czasu nie mogłam patrzeć na książki o morskich przygodach z przyczyn niewiadomych, po prostu nie mogłam tego czytać i tyle. Pierwotny plan był taki, że kupię sobie pierwszy tom serii o Asasynach i zobaczę o co tam tak naprawdę chodzi. Ale kiedy akurat miałam pieniądze, okazało się, że pierwszej części nie ma w księgarni, ale za to z półki przyciągała mnie do siebie właśnie ta część, z piratami. I wzięłam w ciemno. Po po powtórnym zakochaniu się w "Piratach z Karaibów" nie przejdę teraz obojętnie obok niczego, co w jakikolwiek sposób o piratach traktuje.

Uratowała mnie sama książka, która zamiast wyrzucić za burtę, dała możliwość poleżenia w kajucie. Okazało się, że czyta się to wszystko szybko, płynnie i z zainteresowaniem. To najprzyjemniejsza książka z dotychczasowej wakacyjnej zabawy, której przeczytanie zajmuje jeden dzień. To wszystko dzięki długości rozdziałów – na tyle krótkich, że nie pozwalają przerwać czytania. Na każdy poświęcamy kilka minut, więc zawsze dajemy sobie chwilę na przeczytanie jeszcze jednego, zanim nie zaczniemy sprawdzać stanu swojego życia w Internecie.

Mimo nie zaskakującej historii – mamy ten sam bajzel co zawsze – piraci, bijatyki i skarby, możemy poprzez inny sposób opowiadania cieszyć się tym wszystkim na nowo. Tak, jakby nikt wcześniej o tym nie napisał encyklopedii, a głównych bohater uniknął bycia zlepkiem tysięcy innych piratów. Łatwo jednak wpaść na to, że nasz pierwszoplanowy to dobry chłopak. Od początku trzeba go polubić, bo inaczej kosa w żebra i darmowe pływanie z rekinami. Nie jest więc trudne kibicowanie mu do samego końca. W końcu o niego oparto całą historię.

Tu mamy gościa, który wie jak zadbać o swoją kreację. Ma dobry strój, mocną głowę, zawsze nabite pistolety i tnie mieczem lepiej niż Makłowicz gotuje. Z kimś takim przyjemnie spędza się czas, bo zawsze najlepiej czuję się wśród swoich. A akurat pirat to jeden z "zawodów", które z powodzeniem mogłabym uprawiać w równoległym świecie, więc ten... A teraz to mam ochotę naprawdę polecieć na Czarną Perlę i gdzieś się z Jackiem wyprawić.

"Assassin’s Cred: Czarna Bandera" to pozycja, którą polecam. To dobra książka, a takie zawsze jakoś się obronią (pomijam te kucharskie i telefoniczne żeby nie było). Jak nie masz znajomych i daleko do galerii handlowej, odłączyli internet, nie działa telewizor i rozładował ci się telefon, to możesz przekręcić kilka stron. Przy takim zbiegu okoliczności jest pewne, że i wentylator się zepsuł. A tak chłodniej chociaż będzie.
  • awatar culturaltrip: Morskie historie? Nie czytałam, nie licząc "Trzech panów na łódce (nie licząc psa)" Polecam!
  • awatar Wiky the Metal-Punk!: Ja, jak wybieram książki to lecę po tematyce, którą lubię najbardziej ;). No chyba, że dostanę od kogoś jakąś książkę. Wtedy, z reguły tak się składa, że mi się podoba i fajnie się czyta ;).
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›