Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 12 czerwca 2016

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
10400313_910015872445761_2536805820048749165_n.jpg

Jest to książka, myślę, interesująca. Najbardziej intrygujące w niej jest fakt, że została napisana na podstawie faktów. Przedstawia autentyczną historię, którą autor kiedyś w swoim życiu przeżył.

Akcja książki ma swoje miejsce w latach siedemdziesiątych. Głównym bohaterem jest brytyjski dwudziestolatek, który jest zafascynowany różnymi przygodami, lubi podróżować, więc wyjeżdża do pracy do Argentyny. Podejmuje pracę w college'u. Jednak pewnego dnia, kiedy przechadza się plażą, jest świadkiem drastycznej sceny. Widzi setki ciał pingwinów, które są umorusane w ropie, która przez lekkomyślność człowieka została wylana wprost do oceanu co sprawiło, że pingwiny się zatruły i poumierały. Jednak nie wszystkie pingwiny, ponieważ znalazł się tam jeden egzemplarz, który przeżył, który się rusza. Nasz Brytyjczyk postanawia go uratować, zabiera go ze sobą do hotelu gdzie go myje. To troszkę niezręczna sytuacja gdy zabierasz dzikiego ptaka do swojego domu. Nigdy nie miałam pingwina w domu...

Jednak okazuje się, że nasz pingwini przyjaciel bardzo mocno przywiązuje się do bohatera, który go wybawił z niebezpiecznej sytuacji jaką jest leżenie na plaży z piórami oblepionymi ropą i postanawia, ze nie będzie opuszczał naszego brytyjskiego bohatera i zostanie z nim. Stay with me...

Gdyby to była historia wymyślona, gdyby to była historia, która nie miała swojego autentycznego miejsca w świecie, w historii nie byłaby może tak pociągająca jak wtedy kiedy zdajemy sobie sprawę, że naprawdę miała miejsce. Zapomniałam wam wspomnieć o jednej dosyć istotnej rzeczy. Są to lata siedemdziesiąte, ubiegłego wieku, wieku dwudziestego, czyli 1970. Sytuacja w Argentynie w tamtym czasie byłą bardzo skomplikowana, co zresztą sam autor nam bardzo skrupulatnie przedstawia. Trwała tam hiperinflacja, była dosyć trudna sytuacja polityczna i nie bez powodu autor przedstawia nam całą tą historię, to jak wygląda społeczeństwo, życie w tamtych czasach, ponieważ jest to takim porównaniem pomiędzy tym, jak żyje człowiek w tamtym czasie, jak wygląda cała cywilizacja, a jak wygląda natura, czyli taka dzikość i życie zwierząt. Jest tu taki kontrast, bo z jednej strony mamy przedstawione właśnie życie człowieka, a z drugiej to jak pingwin i inne różne zwierzęta żyją w tym świecie. ale nie tylko zwierzęta, również... dzicy ludzie są. Są dzicy ludzie przedstawieni i oni też nie zostali wciągnięci w taką cywilizację i po prostu autor chce nam pokazać, z eten rozwój człowieka i cała rasa ludzka kiedyś do zagłady.

Sama książka jest bardzo krótka, co myślę, jest zaletą, ponieważ może nie jest to historia, która aż tak angażuje, ale mimo wszystko jest przekazana w tak lekki sposób i przedstawia tak wzruszającą i wspaniałą historię, że naprawdę warto. W ciągu tych dwustu osiemdziesięciu stron zdążyłam się bardzo zżyć, jakaś więź się nawiązała pomiędzy mną, a pingwinem, który jest bohaterem tej książki. Gdybyśmy wiedzieli, że ta historia nigdy nie miała miejsca, to wiedzielibyśmy z kolei, że jest to takie... nieprawdopodobne i niemożliwe, żeby się coś takiego kiedykolwiek zdarzyło. Jednak sam fakt, że to historia na podstawie faktów, sprawia, że... wow! Przecież równie dobrze nie musi być tak, że jakiś jednorożec na tym świecie sobie trawkę skubie, żeby było niesamowicie i magicznie. Wszystkie te zwierzęta wokół nas już same w sobie są magicznymi stworzeniami, o których, tak w sumie niewiele wiemy.

Mogę zarekomendować tą książkę wszystkim tym, którzy nie mają za dużo czasu na czytanie, a bardzo chcieliby przeczytać jakąś książkę w całości, a nie tak, ze zaczynają czytać jakiegoś grubasa, w połowie przestają, a potem muszą czytać od nowa, bo nie pamiętają co się działo. Tą książkę naprawdę da się przeczytać w dzień, dwa, trzy w zależności od waszego tempa. Jest to naprawdę ciekawa historia, sam fakt, że jest to fakt sprawia, że jest warta poznania. To jest naprawdę urocza historia i , co trzeba przyznać, bardzo sentymentalna.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›