Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 24 maja 2016

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Postanowiłam ostentacyjnie olać szkołę. Rzucić nie mogę, bo za miesiąc koniec roku, więc już przesiedzę. Dzisiaj stwierdziłam, że na jutro nic a nic się nie uczę, bo po pierwsze; egzaminy już dawno były, a po drugie; już tylko ksiądz nas na okrągło odpytuje i koniecznie chce czegoś nauczyć. Zamiast ruszyć zeszyt do religii, odpisałam sobie na list, pogadałam na forum z Alex i jeszcze przeczytałam rozdział z książki. Jakie to jest super uczucie pierwszy raz rzucić wszystkie obowiązki i zamiast tego zająć się tymi wszystkimi rzeczami, które są fajne, ale przez naukę nie można ich robić, bo nie ma na to czasu. Musze się pochwalić, że zrobiłam fajną drewnianą kopertę. Ona nie jest oczywiście z drewna, ale tak wygląda. Bo wydrukowałam sobie taki świetny drewniany motyw i okazał się jak znalazł.
Jeszcze do tego jest zamieszanie z bierzmowaniem, bo się okazało, że trzeba wyłożyć siedemdziesiąt złotych na ustrojenie kościoła kwiaty dla biskupa i prezent dla kościoła. Po co to wszystko? Przecież to nie komunia, nie musimy być ubrani w alby, ani przystrajać ołtarza kwiatkami. Tyle wydatków w tym miesiącu... Już dostałam dużo na dwudniową wycieczkę w góry, a jeszcze do końca maja muszę zanieść pieniądze na kwiaty dla nauczycieli. Społeczność klasowa (czyli wszyscy ci, którzy mają mnie głęboko gdzieś) postanowiła, że mamy się składać po czterdzieści złotych na prezent dla wychowawczyni. Moim zdaniem lekka przesada, ale może to ja jestem dziwna i dawanie tyle pieniędzy jest normalne. Co o tym sądzicie?
Macie jeszcze selfie na którym jestem razem z Miką. Zdjęcie publikuję oczywiście za jej zgodą. Ta jej mina mnie powala.
IMG_20160524_134857764.jpg
  • awatar Puchaty Dziobak: Ja jestem w liceum więc jeszcze mam egzaminy, ale w sumie nie muszę się dużo uczyć. A co do bierzmowania to z pieniędzmi jakoś nie wydaje mi się, że to przesada. My w tamtym roku mieliśmy jeszcze kamerzyste, bo tak sobie wymyślili inni rodzice xD I musiałam być po góralsku, bo to strój regionalny, a jestem z podhala xD
  • awatar (NIE)Przyjaciółki: Też bym tak chciała olać szkołę, ale mam jutro test z matmy :/ A propos pieniędzy klasowych wcale nie przesadzasz. Bardzo możliwe, że też się zaliczam do grona osób zdziwaczałych, ale 40 zł to za wiele !
  • awatar Hanti: Strasznie Ci zazdroszczę. Ja muszę się jeszcze uczyć:(. Masz racje że przesadzili z tą kasą bo przecież nikt na pieniądzach nie śpi.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (7) ›