Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 1 maja 2016

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Kate - Writes: Pogoda idealna na grilla, więc niedzielę spędzamy z pingwinami oczywiście na dworze. Kiełbaski zostały już dawno zjedzone, ośmiorniczki też, z takim samym apetytem, sałatki też zniknęły w porażającym tempie. Były trzy. Pierwsza Grecka, druga z serem feta, a trzecia z wędzonym kurczakiem. Na tą trzecią podaję przepis.
3.jpg

Składniki: 200g wędzonego kurczaka (piersi lub udek), puszka kukurydzy, 4 jajka ugotowane na twardo, 3 duże ogórki kwaszone, słoiczek selera konserwowego, przyprawy: sól, pieprz, 3-4 łyżki majonezu, pęczek posiekanego szczypiorku
Wykonanie: Kukurydzę odsączamy, seler odsączamy i dodatkowo wyciskamy z nadmiaru zalewy, kroimy na długość 1cm. Ogórki i jajka kroimy w kostkę. Mięso z kurczaka drobno kroimy. Wszystkie składniki mieszamy w misce, doprawiamy solą, pieprzem, dodajemy majonez i szczypiorek. Mieszamy i schładzamy w lodówce.

Pingwiny bawią się świetnie. teraz biegają po ogródku za piłką i tylko co chwilę któryś przybiega po garść chipsów. My ze skipperem siedzimy na leżaku z książką. On nie może z nimi biegać, chociaż bardzo by chciał. Rehabilitacja już się wprawdzie skończyła, ale do wakacji permanentny zakaz uprawiania jakichkolwiek sportów. Na pocieszenie przyniosłam mu z biblioteki książkę "Na tropie ogra", która okazała się tak dobra, że teraz czytamy ją razem, z miską chipsów cebulowych pod ręką.
pizap.com14621122715011.jpg

Teraz odpowiadamy na pytanie Hanti; "zastanawia mnie ile Skipper ma lat skoro przeżył wojnę, jako dorosły dowódca, a potem jest maluchem który ma koszmary związane z wojną". Pingwiny osiągają dorosłość w wieku lat dwunastu. I tyle mają w tej chwili, więc dopiero stały się pełnoletnie. No, Kowalski ma już trzynaście, ale on jest od Skippera starszy o kilka miesięcy, więc... Powszechnie wiadomo, że w wojnach udział brała także młodzież, więc nigdzie nie było powiedziane, że Skipper walcząc na wojnie był dorosły. Mógł mieć może ze siedem/osiem lat. W przeliczeniu na ludzkie około piętnastu/szesnastu. To było pięć lat temu, więc rok 2011. Dziwne. W sumie sama nie wiem jak to jest możliwe. Może to była wojna w Syrii? Z drugiej strony to jest taki trochę niedociągnięty wątek, coś typu "Jak zginęli Manfredi i Johnson?".
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›