Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 12 kwietnia 2016

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Dzisiaj będzie wszystko to, co się miało dodać, ale się nie dodało, bo się zapomniało, albo były ważniejsze rzeczy do zrobienia. Najpierw coś dla fanów Tolkienowskiej magii. Otóż w mieście gdzie mieszka moja ciocia jest księgarnia i w tej księgarni na suficie wisi coś takiego;
IMG_0852.JPG

Powiększcie sobie zdjęcie i przeczytajcie to co jest w książce. Nigdy nie widziałam jeszcze czegoś piękniejszego związanego z Władcą Pierścieni. Nagła zmiana tematu; pamiętacie jak w ferie czytałam Zwiadowców? Otóż miałam tu wstawić dwa moje absolutnie ulubione fragmenty, ale tak jakoś się złożyło, że czas mijał jak szalony, a tutaj trzeba było napisać coś innego, na przykład rozdział z maluszkami. I tak to zeszło. Wstawiam więc teraz;

"- Willu? śpisz?
Natychmiast otworzył oczy, gotów do zmierzenia się z każdym niebezpieczeństwem. W następnej chwili uświadomił sobie, że Halt odzywa się głosem całkiem spokojnym, nawet jakby z lekka rozbawionym. Rozluźnił mięśnie.
- Owszem, spałem. - oświadczył, z lekka nadąsany. - Ale teraz już nie śpię.
- O, popatrz. To nie inaczej, jak ja przed chwilą. - odparł Halt złośliwie. - Dobrze ci tak.
Po czym brodaty zwiadowca przewrócił się na drugi bok, podciągnął kołdrę pod brodę i usnął."

"Halt darzył Horace’a uczuciem niczym młodszego brata. A może nawet młodszego syna, zaraz po Willu. Podziwiał jego umiejętności szermiercze i bitewną odwagę. Jednak czasami, choć tylko czasami, odczuwał przemożną chęć, by walnąć głową młodego rycerza o pień najbliższego drzewa.
- Nie jesteś w stanie pojąć, że istnieje coś takiego, jak metafora?
- Że co? - zdziwił się Horace, który najwyraźniej nie znał tego pojęcia. Halt rozejrzał się za drzewem, lecz na szczęście dla Horace’a w zasięgu wzroku nie rosło ani jedno."
  • awatar Wiky the Metal-Punk!: Ta książka na suficie świetna :D. Fajny pomysł ktoś miał ^^. Ostatnio dostałam od mamy "Niedokończone opowieści" Tolkiena. Ciekawa jestem jak się będzie czytało :D. Myślę jednak, żeby przed tym przeczytać wszystkie części "Władcy Pierścieni" :D. Jednak najpierw muszę skończyć Harry'ego Pottera :D.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›