Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 20 lutego 2016

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Z dzisiejszych zakupów przywiozłam sobie "Pannę Foch" Barbary Kosmowskiej. Kocham książki z serii w kratkę.
IMG_0638.JPG

Po przeprowadzce do Wiśniowej Góry Pola zdecydowanie traci humor. Musiała zostawić w Warszawie przyjaciółkę marząca o karierze szafiarki i modnego Julka, do którego wzdychają wszystkie dziewczyny. Co można robić w fasolowym raju, gdzie tata zamierza zostać hodowcą roślin strączkowych, mama funduje przegląd zębów sąsiadom, bliźniaki malują dom na buraczkowo, a Czarny Kieł dzielnie im pomaga w znaczeniu farbą nowego terytorium? Co gorsza, na horyzoncie pojawia się pewien gburowaty osobnik, a wraz z nim przezwisko, które pasuje do Poli jak ulał; Panna Foch. Ponurak i królewna zdołają się jednak dogadać, gdy ten pierwszy zmieni czarne kalosze na trampki, a ta druga włoży różowe okulary...  Nie mogę się doczekać kiedy zacznę czytać.

A propos czytania, zaczęłam właśnie piątą część "Zwiadowców" - "Czarnoksiężnik z północy". Przez ostatnie dwie części siedziałam z zapartym tchem, bo czy oni się w końcu odnajdą czy Wil zginie, a Halta wyrzucą raz na zawsze. Przy poniższym fragmencie odetchnęłam z ulgą;

“...W następnej chwili stęknął, bo zderzyła się z nim drobna postać, która biegła ku niemu. Ktoś objął go w pasie ramionami; szlochając i wyrzucając z siebie sowa pozbawione sensu, will witał w ten sposób swego mistrza, nauczyciela i przyjaciela. Halt poklepał go łagodnie po plecach, a stwierdził przy tym, ku własnemu zdziwieniu, że po jego policzku również spłynęła łza.”


Boże, to było piękne. O mało sama się nie popłakałam, co było dziwne, bo ja się rzadko wzruszam. Zmieniając temat, już do mnie lecą zamówione przez internet zawieszki do bransoletki. I tutaj możecie uznać, że jestem dziwna, ale dla mnie każda z tych zawieszek coś symbolizuje, bo na przykład;
zpsoivovjep.jpg

Coś takiego było na sztandarze Gondoru w "Powrocie Króla", a więc Śródziemie, tak? Nie dość, że Śródziemie, to jeszcze ta jego część w której włada piękny Aragorn i już coś jest na rzeczy, bo królestwo Gondoru to także moje królestwo. Nie dosłownie, żeby ktoś mnie opacznie nie zrozumiał.
5253453848.jpg

Strzała, a więc łuk. Łuk, a więc Legolas. I nie tylko Legolas, bo w ogóle wszystkie Elfy. Mój ulubiony z rodów Śródziemia. Mało tego, to ten ród najdostojniejszy, najpiękniejszy, w dodatku nieśmiertelny i posługujący się najlepszą ze wszystkich broni, pomijając tu oczywiście broń białą, bo miecze także swój urok mają i są tak samo przydatne, a może nawet bardziej.
5253516913.jpg

Lody na patyku, pokryte czekoladą i jeszcze  z orzeszkami. Z czym się kojarzą lody? Oczywiście z wakacjami, za którymi wszyscy tak tęsknią. Ale lody symbolizują nie tylko wakacje, bo to przecież oczywiste, ale także wspomnienia. Wszystkie wspomnienia jakie się z tym najpiękniejszym czasem w roku wiążą. Na razie zamówiłam tylko te trzy, ale u innego sprzedawcy upatrzyłam sobie jeszcze kilka, więc to tylko kwestia czasu, jak będę tłumaczyć symbolikę tamtych. Oczywiście każdy to rozumie na swój sposób, ja wam przedstawiłam tylko swój pogląd, nie każę wam myśleć tak samo. Na dzisiaj to tyle, jutro zapraszam na rozdział z maluszkami, który jednak się pojawi.
PS Na moim asku pojawił się dzisiaj przepis na pyszne penne z pomidorami, tuńczykiem i oliwkami. Zapraszam; ask.fm/Kate_Writes
  • awatar Wiky the Metal-Punk!: Książka musi być ciekawa :D. Aż sama bym przeczytała :). A te przywieszki są świetne :D. Ja jak mam być szczera, bardziej preferuję miecz niż łuk :D. Podoba mi się Twoje wyjaśnianie symboli :P.
  • awatar Wiky the Metal-Punk!: A tak na marginesie mam zamiar kupić sobie nowy kolczyk do mojego industriala i właśnie upatrzyłam sobie w kształcie strzały, ale fajnie by było gdybym znalazła też taki co ma kształt miecza, ojj to by było piękne, aż zaraz zacznę szukać :D.
  • awatar Hanti: Masz super gust <3. Ja najbardziej lubie miecze, zwłaszcza wiedźmina :D. Musze przeczytać "Zwiadowców" bo mnie strasznie zaciekawiłaś :).
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›