Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 5 września 2015

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Z dzisiejszych zakupów przywiozłam... tu wymieniamy, sweterek w pieski. jest cudowny, milusi i mięciusi, tak, że cały czas mam ochotę się do niego przytulać.
IMG_4306.JPG

Cudowny, prawda? Teraz obowiązkowo trzeba pokazać książki; "Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów".
IMG_4307.JPG

Oglądałam film i bardzo mi się podobał, jak tylko zobaczyłam tę książkę w księgarni wiedziałam, ze muszę ją mieć. Carmen, Bridget, Lena i Tibby znają się od zawsze. Przed nimi pierwsze wakacje spędzone osobno. Obawy, że przyjaźń osłabnie przez letnie miesiące rozłąki, znikają, gdy pewnego dnia Carmen wyjmuje z szafy stare wytarte dżinsy kupione w second-handzie. Okazuje się, że idealnie pasuję na każdą z przyjaciółek. Dziewczęta zakładają Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów. Podejrzewają, że magiczne spodnie mają moc dawania szczęścia i spełniania najskrytszych pragnień. Obiecują przesyłać sobie dżinsy i zapisywać na nich swoje historie.

“Matylda Savitch”


IMG_4308.JPG

Kupiona w saloniku prasowym w E.Leclercu, znaleziona na półeczce z tanią książką. Nastoletnia Matylda nie może zaznać spokoju od chwili śmierci starszej siostry Heleny, która zginęła pod kołami pędzącego pociągu. Po wypadku rodzice dziewczyn pogrążają się w emocjonalnym letargu. To ich sposób na wyparcie tragedii z pamięci. Matylda próbuje wyrwać rodzinę z otępienia. Chce zwrócić na siebie uwagę rodziców, staje się złośliwa i arogancka. coraz bardziej nurtuje ją także zagadka śmierci Heleny. W poszukiwaniu wskazówek przetrząsa jej rzeczy osobiste, e-maile, ubrania, zeszyty. Kiedy to nie wystarcza, zdeterminowana Matylda podejmuje prawdziwe ryzyko, by dotrzeć do prawdy o tym, co wydarzyło się w życiu jej siostry.
Teraz najlepsze, czyli mangi:
IMG_4310.JPG

"Dziewczyny z Ruin" - Kolejny zbiór krótkich opowiadań w serii wydawniczej „Jednotomówki Waneko” tym razem zabiera nas w świat tajemniczych i czasami surrealistycznych historii spod ręki Nao Tsukiji, autorki „Adekan”. Człowiek, który widzi muzykę; kapelusznik, którego matka zajmowała się robieniem nakryć głowy dla zmarłych; dziewczyna, która najchętniej spędziłaby całe swoje życie w szufladzie oraz tajemnicze, tytułowe, ruiny, z których zdaje się nie być ucieczki… Każda z tych historii robi się jeszcze lepsza dzięki charakterystycznej kresce autorki. To jedna z tych mang, które kupiłam bo "o matko, jaka śliczna okładka!". Ciekawe czy będzie dobra?

"K-ON!!" tomik drugi - Do klubu decyduje się dołączyć nowa dziewczyna. Azusa jest pełna energii i zapału do pracy, a granie najchętniej ćwiczyłaby od rana do wieczora. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że cechy te bardziej będą jej w tym towarzystwie przeszkadzać, niż pomagać... Cóż, dziewczęta wciąż większość swojego czasu spędzają na piciu herbatki i jedzeniu ciasteczek. Jaki skutek będzie miało przyjęcie nowego członka? Czyżby zespół w końcu zaczął grać na poważnie? A może to dziewczyny zdołają przeciągnąć Azusę na ciasteczkową stronę mocy... Tego tomiku z kolei nie mogłam się doczekać, bo wydawnictwo JG ciągle przesuwało jego termin wydania, ale nareszcie go mam! Mam go w swych łapkach i zabieram się do czytania.
  • awatar Unicorn of Shadow: No to miałaś udane zakupy:D
  • awatar Domisiulek*.*: Książki *.* Czytałabym ;) Super sweterek :)
  • awatar frytki z majonezem.: jejku,jaki śliczny sweterek! *_* mam podobny,tylko w dinozaury ;) "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" czytałam i jest okej,ciekawa jestem tej drugiej książki! :D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (10) ›