Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 20 lipca 2015

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
- Chcielibyśmy dzisiaj pojechać do Heraklionu. - powiedział Kowalski, wstając rano z łóżka.
- A co was tak nagle natchnęło? - zainteresowałam się, przeczesując włosy. Minęły cztery dni pobytu w Grecji i do tej pory pingwiny stale były czymś zajęte na plaży, albo przepadały gdzieś wieczorami.
- A tak, wiesz... - Kowalski starał się nie wzbudzać podejrzeń. - Chcieliśmy sobie obejrzeć zgromadzone tam zabytki. - z większą uwagą przyjrzałam się pingwinkowi.
- Zabytki? - powtórzyłam.
- No dobra… Chciałbym zobaczyć dysk z Fajstos. - Kowalski wolał powiedzieć prawdę niż kręcić. - Skoro już jesteśmy na Krecie, warto byłoby obejrzeć go z bliska.
- Tu masz rację. - potarmosiłam pingwinka po piórkach. - Możemy pojechać do Heraklionu. - uśmiechnęłam się. Kowalski roześmiał się. Znał mnie i wiedział, że nie potrafię długo wytrzymać w jednym miejscu i chęcią wybiorę się obejrzeć kreteńskie zbiory muzealne.
Parę godzin później wędrowałam od gabloty do gabloty razem z pingwinami.
- Czy tobie ten dysk nie przypomina oka? - spytał mnie Skipper, gdy stanęliśmy wreszcie przed gablotą z dyskiem z Fajstos. Kowalski chciał Szefa przed tym pytaniem powstrzymać, ale było już za późno.
- Oko? - nie byłam specjalnie zdziwiona, zdążyłam się już przyzwyczaić do dziwnych pytań pingwinów. - Przyznam szczerze, że nigdy nie kojarzył mi się z okiem. - przekrzywiłam głowę, żeby spojrzeć na dysk pod innym kątem.
- A czy to prawda, że może mieć związek z Atlantami? - spytał Skipper. - Tych znaków przecież nie odczytano. - Kowalski spiorunował przywódcę wzrokiem. Teraz naprawdę już trochę przesadził.
- To raczej mało prawdopodobne, żeby ten dysk miał coś wspólnego z Atlantydą. - odparłam.
- Dlaczego tak sądzisz? - spytał ostrożnie Kowalski.
- Ponieważ ostatnio pojawiły się podejrzenia, że dysk z Fajstos jest falsyfikatem.
- Falsyfikatem? - powtórzył pingwinek.
- Żeby odrzucić lub przyjąć tę tezę, trzeba wykonać specjalistyczne badania, a na razie nie ma na to zgody Greków. - odparłam.
- Ciekawe dlaczego? - zdziwił się Kowalski.
- Tłumaczą, że ten dysk jest zbyt kruchy i delikatny i w trakcie takich badań mógłby ulec uszkodzeniu.
- Dziwna sprawa. - mruknął naukowiec.
W Heraklionie zostaliśmy żeby zjeść obiad. Pingwiny z ożywieniem szeptały coś do siebie, czekając aż kelner przyniesie zamówioną rybę.
- Chłopcy. - odezwałam się, przerywając nerwowe szepty. - Coś przede mną ukrywacie. Chcę wiedzieć co. - pingwiny popatrzyły po sobie. Szeregowy zrobił minę, pytającą  ”Powiedzieć jej?”, na co Skipper i Kowalski popatrzyli po sobie i przyzwalająco skinęli głowami.
- Dobrze, powiemy. - odezwał się Kowalski.
- Doszliśmy do tego, że gemma, którą znalazł kowalski to starożytna pieczęć. - zaczął Szeregowy. - I może być kluczem do odnalezienia Atlantydy. Zaraz potem Szef wypatrzył na dnie morza marmurowe oko. Taki dysk, który dawniej był pomalowany. We czwórkę jakoś daliśmy rade je wyciągnąć. - pingwinek nie przerwał opowieści nawet gdy stanął przed nim talerz z rybą. - Na jego odwrotnej stronie odkryliśmy strzałę, gwiazdę i jakiegoś dziwoląga. Potem doszliśmy, że to Echidna. Ukryliśmy je i jest bezpieczne, ale żeby znaleźć Atlantydę brakuje nam jeszcze jednej pieczęci, a ona jest ukryta w Knossos. - włożyłam dobie do ust plasterek sera mozarelli. To była lekka przesada.
- Czy my choć raz nie możemy spokojnie odpocząć? - spytałam i zaraz odpowiedziałam sama sobie. - Chyba nie. Domyślam się, że chcecie jechać do Knossos.
- Aha. - przytaknął Rico.
- Co ja z wami mam. - westchnęłam. - Wiecie, ze tam będzie o tej porze tłum turystów?
- Wiemy. - odparł Kowalski. - Ale to nasza jedyna szansa. cie chcesz zobaczyć posągu Posejdona?
- Dobrze, macie moje pozwolenie. Ale o wszystkim na bieżąco mnie informujecie, jasne?
  • awatar Fifth Harmony Poland: Łał, Super! Całkiem nie dawno zwiedzałam Knossos :) Zapraszam do mnie. Mam nadzieję że spodobają Ci się nowe wpisy.
  • awatar SallyLou: Ha, kolejna fantastyczna przygoda. Poszukiwanie Atlantydy? Genialny pomysł. teraz będę wyczekiwać niecierpliwie co dalej :D
  • awatar gość: świetny post! :) ps..Lajkniesz ? https://www.facebook.com/101510173279448/photos/ms.c.eJwtzMcNwAAIA8CNIqpt9l8sCuF5clEZhVJA7ZWP1rLJdpK~;aZubLmcA5srRGbFGnIlvD~;l5Zt3XV~_w~;ki~_KGhoo.bps.a.837383836358741.1073741834.101510173279448/840788209351637/?type=1&theater z góry dzięki :))
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›