Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 19 czerwca 2015

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
- Mamo! - krzyknął Skipper, wpadając do domu po treningu karate. - Wiesz co? Biorę udział w turnieju! Trener mnie namówił. Codziennie teraz będę miał zajęcia. On mówi, że z moim czarnym pasem mam szansę wygrać. - popatrzyłam na pingwinka.
- Jeszcze raz. - poprosiłam, podnosząc z podłogi miskę z praniem i oboje wyszliśmy na dwór.
- Będę brać udział w tegorocznym turnieju karate. mój trener powiedział, że z moim czarnym pasem mam duże szanse na wygraną i że codziennie mam teraz ćwiczyć. - Skipper podskoczył, chcąc zwrócić na siebie uwagę i podał mi ulotkę.
- To świetnie. - uśmiechnęłam się, siadając na trawie. - Kiedy to? - spytałam.
- Za dwa tygodnie. - odpowiedział pingwinek. - Będziesz?
- Będę, będę. - zapewniłam. - Będziemy wszyscy. a tak z innej paki, wiesz, że mamy nowego sąsiada? I to nie byle jakiego, bo przyjechał z Chin. Nazywa się pan Chan. Rozmawiałam z nim kiedy byłeś na treningu. Zna karate i kung fu. Może on by z tobą poćwiczył? - spytałam, choć po minie Skippera widziałam, że nie jest szczególnie zachwycony.
- Nie, chyba nie. - powiedział Skipper. - Poćwiczę sam. Na sto procent umiem wystarczająco dużo. Zaraz będzie obiad, prawda? Jestem głodny.
- Będzie za jakieś pięć minutek. Zapiekanka już od dawna siedzi w piekarniku.
- Jestem! - zawołał Kowalski, wpadając przez furtkę do ogrodu. - Byliśmy z Leną w McDonaldzie, więc jestem już po obiedzie. O czym rozmawiacie?
- Kowalski, psujecie mi aurę. - odezwał się Skipper.
- Przepraszam. Mam sobie pójść. - spytał naukowiec, urażony tym, że nikt nie chce się nim zająć.
- Pójdziemy wszyscy. - odparłam wstając. - Na obiad. - pingwiny pobiegły za mną. Przy drzwiach Skipper odwrócił się, czując na sobie czyjś wzrok. Obserwował go nowy sąsiad, starszy mężczyzna opierający się o ogrodzenie.

Korzystając z pięknej pogody Skipper wyszedł do ogrodu. Znęcał się właśnie nad starym workiem treningowym, kiedy poczuł to samo co poprzedniego dn9ia. Ktoś go obserwował. Pingwinek odwrócił się gwałtownie. Przy furtce stał starszy mężczyzna, ale dopiero teraz Skipper mógł mu się dokładniej przyjrzeć. Miał łagodną twarz, siwe włosy i skośne oczy. Ubrany był w proste lniane spodnie i taką samą marynarkę.
- Zła technika, sztywno się ruszasz. - pingwinek zamarł, słysząc co powiedział mężczyzna. - Czego was teraz uczą na tych kursach? - spytał z dziwnym akcentem.
- Pan się na tym zna? - odpowiedział pytaniem Skipper.
- Znam karate i kung fu. A ty masz złą technikę.
- Mam czarny pas. - pochwalił się pingwinek.
- Nie wiem, kto ci go dał, ale ciebie trzeba uczyć od podstaw. Mogę ci pomóc.
- Jak? Za dwa tygodnie mam turniej, nie zdąży pan.
- Zdążę. - pan Chan uśmiechnął się. - Przyjdź do mnie później. Wieczorem. Powiem ci co możemy zrobić.
Wieczorem Skipper pełen sprzecznych uczuć stanął pod drzwiami pana Chana. Chwilę zastanawiał się czy to na pewno dobry pomysł. Chciał wygrać ten turniej i miał zamiar zrobić wszystko. Uniósł skrzydło, żeby zapukać, ale właśnie wtedy drzwi się otworzyły.
- Czekałem na ciebie. - powiedział pan Chan, stając w drzwiach. - Zapraszam. - pingwinek wślizgnął się do środka zostawiając na później roztrząsanie kwestii tego, skąd mężczyzna wiedział kiedy otworzyć. Chan poprowadził Skippera do ogrodu za domem.
- Tutaj będziemy ćwiczyć. - powiedział. - Na początku pokaż mi co umiesz. - pingwinek ukłonił się i dał całkiem niezły popis swoich umiejętności. Chan krytycznie pokręcił głową.
- Co robię źle? - spytał Skipper.
- Sztywno się ruszasz. Brak ci pewności siebie, łatwo przewidzieć jaki będzie twój kolejny ruch i najwyraźniej nie wiesz co to Qui i jak je w sobie odkryć. Przyjdź jutro na pierwszy trening.
  • awatar serpentard210: Łaa ja!! Karate cois!! Super rozdział z resztą jak zawsze.
  • awatar JJ: Yea, karate! Arrr! Nie, zaraz "arrr" to chyba nie do karate... Pif, paf! Nie, to też nie... Pomijając moją znajomość okrzyków bitewnych (XD) świetny rozdział *nowość xd*
  • awatar Kill Em With Kindness: Bardzo fajny rozdział. Ja też uczę się kung-fu. Ale w szkole:D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›