Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 13 kwietnia 2015

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
- Musieliście się w nocy tak drzeć? - spytał Skipper przy sobotnim śniadaniu. Widać było, ze odzyskał swój zwykły wigor. - Szeregowy bardziej przestraszył się was niż całej tej burzy. - Kowalski spuścił wzrok.
- Przepraszam Szefie. - wykrztusił nieśmiało.
- Nic się nie stało. - westchnął Skipper. - Naprawdę. - dodał, widząc smutną minkę przyjaciela.
- Jak skończycie jeść, to może weźmiecie się za malowanie jajek. - zaproponowała ciocia Jola. - o dwunastej idę ze święconką i obiecałam Szeregowemu, że go wezmę.
- To wy się chłopcy integrujcie, a ja będę na górze. - powiedziała Abigail wbiegając na poddasze. Poprzedniego dnia znalazła w szafie więcej ubranek dla ślicznej lalki dolfie cioci Joli i chciała kilka z nich przymierzyć. Miała pewność, że będą na nią pasowały, bo i ona i lalka były tego samego wzrostu.
Chłopcy rozłożyli na stole farby do malowania jajek, pędzle, flamastry, kolorową bibułę i specjalnie na życzenie Szeregowego, brokat. Ciocia Jola przyniosła z pokoju ugotowane na twardo jajka i zwierzaki wzięły się do roboty.
- Szeregowy, możecie powiedzieć Hansowi, żeby mi podał grubszy pędzel? - spytał Skipper.
- Powiedz Skipperowi, żeby wziął sobie sam. - odpowiedział maskonur.
- Szeregowy, przekażcie Hansowi, że jest idiotą.
- Kowalski powiedz swojemu Szefowi, żeby raczył stulić swój niewyparzony dziób. - naukowiec podniósł wzrok znad swojego jajka, na którym wypisywał właśnie wzór na teorię względności Einsteina i spojrzał najpierw na Szeregowego oklejającego swoją pisankę brokatem, a potem na Skippera. Rico też spojrzał na przywódcę.
- Rico, zezwalam wam na użycie przemocy wobec Hansa. - Skipper sięgnął po czarny flamaster. Hansa na moment zatkało, ale szybko się pozbierał.
- Szeregowy, powiedz Skipperowi, że jak ja użyję przemocy wobec niego, to się nie pozbiera.
- A wy co, znowu się kłócicie? - spytałam wchodząc do kuchni. - Kończcie te wasze genialne dzieła, bo ciocia chce już wychodzić.
Abigail okręciła się przed lustrem w białej, zwiewnej sukience i po krótkim namyśle zało9żyła na siebie dżinsową kurteczkę. Wyglądała odjazdowo. Ciekawe jak będzie wyglądać w tej czarnej, gotyckiej sukience, albo w tej niebieskiej, atłasowej, wyglądającej jak niebo w nocy. Do pokoju weszła ciocia Jola i dziewczyna wstrzymała oddech. Właśnie została przyłapana na grzebaniu w nieswoich rzeczach. Abigail podniosła wzrok.
- Naprawdę ślicznie wyglądasz. - powiedziała ciocia.
- Dzięki. - odparła nieśmiało Abigail.
Kowalski leżał na trawie z książką od pana Frankowskiego w skrzydełkach, ale nie mógł się skupić na czytaniu. Patrzył na Rico i  Szeregowego bawiących się obok w berka. Która właściwie była godzina?
- Cześć. - obok pingwinka położyła się Abigail.
- Hej. - odpowiedział Kowalski i odłożył książkę.
- Muszę ci powiedzieć coś ważnego. - powiedziała dziewczyna. - Problem w tym, że nie wiem jak.
- Po prostu... - naukowiec uśmiechnął się. - Jak najprościej i tyle. - dziewczyna odwzajemniła uśmiech.
- Kowalski, kocham cię. - uśmiech zniknął z dzioba Kowalskiego. Spojrzał dziewczynie w oczy.
- Co? - wykrztusił. - A co z Szefem?
- Sama nie wiem dokładnie jak i kiedy to się stało. - kontynuowała Abigail. - Oczywiście wciąż kocham Skippera, ale ciebie tez zaczynam darzyć głębszym uczuciem. Może to przez twoje błękitne oczy, albo przez twój kojący głos, a może w ogóle przez to, że jesteś. Będę musiała zdecydować co robić. I nie jest to wcale łatwe. Nie mogę kochać was obu.
- Co z Szefem? - powtórzył Kowalski podnosząc się z trawy.
- On jeszcze nic nie wie. - Abigail też wstała. - Pocałuj mnie Kowalski. - pingwinek zaczerwił się.
- Pocałuj. - poprosiła znowu dziewczyna. Kowalski dotknął policzka dziewczyny, nachylił się nad nią i pocałował. Dla nich obojga było to niezapomniane uczucie.
  • awatar SallyLou: Kłótnia między Hansem a Skipperem strasznie mi się spodobała. Kocham takie sprzeczki :) I jeszcze ta scena między Abigail i Kowalskim... Moja dusza się raduje :D
  • awatar JJ: Kłótnia Skippera i Hansa po prostu piękna xD Czekam niecierpliwie na następne ^^
  • awatar Agataaleksandra: To jest takie super i takie wciagajace. Czuje sie jambhm czytala jakas mega jsuazke. Szczerze - podziw
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›