Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 9 lutego 2015

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Dzisiaj rano, ledwo zdążyłem zjeść śniadanie, przyszedł po mnie pan Frankowski. Drugi tydzień ferii mam spędzać razem z nim, u niego w domu. Byłem już spakowany, wystarczyło dołożyć do torby kocyk i mogłem iść. Kasia mnie przytuliła i włożyła mi w skrzydło banknot pięćdziesięciozłotowy. "Wystarczy?" spytała. Chyba jej nie doceniałem, skoro myślałem, że puści mnie bez pieniędzy. Rzuciłem jej się na szyję, a potem razem z panem Frankowskim wyszliśmy. Do domu nauczyciela nie było daleko, więc doszliśmy szybko. W pokoju gościnnym, tam gdzie miałem spać, czekała na mnie świeża pościel i zostałem sam, żeby się rozpakować. Potem pan Frankowski zaproponował mi grę w szachy. Czułem się dziwnie onieśmielony, to było dziwne, przecież spędzałem tu czas już kilka razy, ale tak długo jeszcze tu nie zostawiałem. Na obiad była zupa rybna, ugotowana chyba z myślą o mnie. "Co byś chciał zjeść na drugie danie?" spytał mnie potem nauczyciel. "Może naleśniki?" zaproponowałem nieśmiało "Z bitą śmietaną?". "W takim razie idziemy na zakupy." powiedział pan Frankowski. W supermarkecie spędziliśmy dobre pół godziny, bo oprócz mleka i bitej śmietany do naleśników trzeba było kupić jeszcze parę rzeczy. Przy kasie zacząłem nerwowo przestępować z nogi na nogę, dosyć pilnie musiałem pójść do ubikacji. Powiedziałem poloniście gdzie będę i poszedłem do łazienki. Z miasta wróciliśmy kiedy zaczęło się robić ciemno i w domu spędziliśmy czas na smażeniu naleśników, które swoją drogą wyszły przepyszne. Byłem już trochę zmęczony i chciałem pójść do łóżka. Poszedłem ochlapać się wodą, a w tym czasie nauczyciel pościelił mi wersalkę. Pomimo zmęczenia nie mogłem usnąć, chyba nawet trochę sobie popłakałem, ale pocieszyłem się tym, że w razie coś do domu mam blisko.
  • awatar Art et la Vie: Pingwinowi najbardziej by chyba smakowały naleśniki z rybką w środku polane dodatkowo sosem z ryb :D
  • awatar Lisa Angels: Jej ostatnio zauważyłam, ze kowalski, często korzysta z ubikacji XD (jedno z bezsensownych spostrzeżeń)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›