Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 23 lutego 2015

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Antarktyda - naszych bohaterów poznajemy w chwili, kiedy są jeszcze małymi pingwinkami i maszerują z resztą koloni nie wiadomo dokąd. I wszystko byłoby ok, gdyby koło Skippera, Kowalskiego i Rico nie przeturlało się jajko zmierzające prosto w paszcze głodnych lwów morskich. Zwierzaki postanawiają je ratować. Z jajka wykluwa się potem Szeregowy, a pingwiny wspólnie uchodzą z życiem.
penguinsofmadgascar-extended.jpg

10 lat później - w dniu urodzin Szeregowego pingwiny nawiewają z cyrku gdzie się obecnie znajdują chcąc włamać się do najbardziej strzeżonej bazy w USA. Po uśpieniu strażników zwierzaki dostają się do sejfu pełnego złota. Bogactwo ich jednak nie interesuje, Szeregowy ma bowiem życzenie urodzinowe - chciałby jakoś przysłużyć się oddziałowi pingwinich komandosów. Ale kiedy zauważa stojący na zapleczu automat z chrupkami serowymi nie liczy się dla niego już nic innego. Szeregowy zostaje zamknięty w automacie, a pozostałe zwierzaki chcąc go ratować również zostają uwięzione i porwane.
z41sh8t1_nhghah.jpg

Wenecja - pingwiny (biedne, odwodnione) trafiają do bazy szalonego naukowca Octaviusa, który okazuje się być ośmiornicą Dave'm. Dave opowiada im swoja historię. Kiedyś był on największą atrakcją w zoo w Central Parku, jednak kiedy pojawili się w nim nasi bohaterowie całą uwaga zwiedzających skupiła się na nich. Tak samo było w ogrodach zoologicznych na całym świcie, w których Dave mieszkał. Przedstawia im również swój plan zemsty - dzięki swojemu "Serum Meduzy" zamieni wszystkie pingwiny świata w potwory. Nieustraszeni bohaterowie uciekają mu wenecką gondolą i odbierają serum. kiedy przez nieuwagę zostają otoczeni w ciemnym zaułku, wbrew ich woli ratuje ich organizacja Wiatr Północy - wilk - Tajemniczy, foka - Detonator, miś polarny - Kapral i sowa śnieżna - Eva, w której od razu zakochuje się Kowalski.Organizacja ta, myśląc, że pingwiny to bezbronne, nieumiejące sobie poradzić zwierzaki, zabierają je ze sobą.
125477080.jpg

Kwatera Główna Wiatru Północy - z tajnymi agentami komunikuje się Dave. wychodzi na jaw, że ośmiornica ma większe zapasy "serum Meduzy" niż na początku sądzono. Pingwiny zostają uśpione, ponieważ Tajemniczy twierdzi, ze będą przeszkadzać w wykonywaniu ICH misji i odesłane na Madagaskar.
102020_s3.jpg

Rio de Janeiro - Dave porywa kolejne pingwiny, a Wiatr Północy spóźnia się z odsieczą. Tymczasem pingwiny wydostają się z samolotu, którym lecą na Madagaskar, lądują na pustyni, a w końcu dostają się do Szanghaju, sadząc, że znajdują się w Tajlandii.
125477076.jpg

Szanghaj - bohaterowie nadają się w paczce z Szanghaju do Szanghaju i w tamtejszym Zoo, chcąc ratować tamtejsze pingwiny, przeprowadzają nieudaną dywersję. Szeregowy zostaje porwany przez Dave'a, a pingwiny znowu trafiają na tajnych agentów z Wiatru Północy. Zwierzaki chcąc ratować przyjaciela, kradną tajnym agentom odrzutowiec (za 19mln), ale, ponieważ nie umieją się nim posługiwać, rozbijają go. Tymczasem w swoim laboratorium Dave przemienia Szeregowego w potwora. Zwierzakowi w ostatniej chwili udaje się zbiec. Reszta oddziału dryfuje po oceanie w plastikowej misce, podczepieni do pontonu Wiatru Północy (bez jedzenia, Kowalski wymiotuje, a Rico próbuje go zjeść). Dzięki nawigacji Evy dostają się na wyspę, na której Dave ma swoje laboratorium. Oddziały łączą siły, aby ocalić Szeregowego.Powstaje spór, ponieważ każdy z dowódców chce wprowadzić swój genialny plan w życie. Skipper rezygnuje z dowodzenia, gdy Tajemniczy przedstawia mu dopracowaną prezentację swojej strategii. Pingwinek zaczyna tracić wiarę w siebie, gdy agent wypomina mu, że na polu walki stracił jednego ze swoich podwładnych (tu, przyznaję, rozpłakałam się, za bardzo wczułam się w sytuację). kiedy agenci z Wiatru Północy wkraczają do laboratorium ośmiornicy, zostają uwięzieni. Pingwiny, wiedząc, że plan się nie powiódł zaczynają działać same i również trafiają do niewoli. Dave triumfuje. Szeregowy, próbując uwolnić kompanów, ratuje agentów  z tajnej organizacji, którzy zniechęceni porażką, uciekają.
051sh8t1_nhghah.jpg

Nowy York - pingwiny z całego świata zostają zamienione w potwory i terroryzują miasto. Teraz ocalić je może tylko urok Szeregowego. Na szczęście pingwinek ma sprytny plan, dzięki któremu, z pomocą Wiatru Północy (którzy jednak wracają)ratuje wszystkie czarno-białe mordki. Niestety, sam staje się potworem, ale jego przyjaciołom w ogóle to nie przeszkadza. Dave zostaje zamknięty w szklanej kuli, Kowalski dostaje całusa od Evy, a wszystkie pingwiny z oddziału komandosów odrzutowe plecaki i wszystko kończy się happy endem.
Penguins-of-Madagascar-2014-dave-on-snow-globe.jpg

Czwartek po południu - szeregowy, dzięki uroczości Morta odzyskuje dawny urok. Pingwinek nareszcie czuje się pełnoprawnym członkiem zespołu.
Postacie, w skali od jeden do dziesięć oceniam na osiem. Oczywiście wszystkie oprócz pingwinów. Najbardziej znielubiłam Tajemniczego. Jakoś mi ten gość nie przypadł do gustu. cała reszta fajnie zrobiona, czarny charakter extra. Animacja pierwsza klasa. Te wszystkie efekty dźwiękowe i specjalne naprawdę pierwszego sortu. Muzyka świetnie dobrana do poszczególnych scen, a cała produkcja po prostu doskonała. Wytwórnia Dream Works i tym razem odwaliła kawał dobrej roboty i z całą szczerością mogę powiedzieć, ze to najlepszy film, jaki wyszedł spod skrzydeł tej wytwórni.
  • awatar KALIPSO: witam WSZYSTKIE REKLAMY można wyłączyć naciskając na fotkę na blogu PRAWĄ MYSZY I POJAWI SIĘ ZNACZEK RĘKI ad block i kliknąć zablokuje wszystkie reklamy pozdrawiam
  • awatar zaczarowana1997: oo widać ze jesteś zadowolona :D
  • awatar Cytaty mym Życiem ♥: Świetny blog zapraszam komentarze mile widziane ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (6) ›