Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 7 grudnia 2015

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Oglądałam ostatnio film i wypadałoby chyba machnąć recenzję.
Mitsuki Kanzaki po ponownym małżeństwie matki mieszka pod jednym dachem z przybranym bratem, Yuuyą. Jej zwyczajne życie przerywa jednak bardzo niezwykłe wydarzenie: pewnego dnia zostaje opętana przez ducha dziewczyny imieniem Hiyori Kotobuki. Oczywiście warto jak najszybciej pozbyć się niepożądanej lokatorki, ale jak? Okazuje się, że dla Hiyori jedyną szansą na przekroczenie bram Nieba jest… zakochanie się w Yuuyi. Czy kogoś zdziwi, że tytuł tej serii można luźno przełożyć na polski jako "Moja siostra ostatnio dziwnie się zachowuje"?
imocho.jpg

Jako się rzekło kilka linijek wyżej, główną oś wydarzeń stanowią perypetie niejakiej Hiyori, która jest duchem. Nie bardzo wiadomo, jak wyglądało jej poprzednie życie, cokolwiek niejasne są też okoliczność jej śmierci (dla ciekawych powiem, że wszystko wyjaśnia się pod koniec filmu). Wiadomo jednak, że jeśli chce dostać się do Nieba, musi zebrać się do kupy i nazbierać wystarczającą ilość, powiedzmy, pozytywnej energii. Tę ostatnią gromadzić może dzięki czynieniu tego, na co życia jej nie starczyło. Konkretniej dzięki adorowaniu, flirtowaniu i uwodzeniu swego ukochanego "braciszka" o wdzięcznym imieniu Yuuya, który w rzeczywistości wcale jej bratem nie jest. Ale że Hiyori to duch czyli byt niematerialny i niewidzialny, wykonywanie powyższych działań ma cokolwiek utrudnione. Ale nic to! Ojciec Yuuyi właśnie się ponownie ożenił, a tym samym Yuuya zyskuje przyrodnią młodszą siostrę imieniem Mitsuki, z którą to, z powodu pracy rodziców, będzie przez dłuższy czas mieszkał sam. Wystarczy więc, że Hiyori ją opęta i przekabaci, zapakuje w pas cnoty do zbierania energii i w ciele "siostrzyczki" zacznie realizować swe uwodzicielskie plany. Czego się nie robi na polecenie Niebios, prawda?
Recently-My-Sister-is-Unusualposter.jpg

Postacie ogółem są spoko, ale choć przewija się ich naprawdę dużo porozmawiać można właściwie o tylko trzech.
W roli głównej bohaterki, Mitsuki, wystąpiła Tenka Hashimoto, idolka oraz modelka gyaru, która postanowiła zostać aktorką. Towarzyszyła jej będzie Mayu, modelka, która wcieliła się w postać ducha, będącego przyczyną całego zamieszania. Yukichi Kobayashi, jedyny aktor w całym tym towarzystwie, zagra Yuyę, brata Mitsuki. Reżyserem filmu został Yuuki Aoyama, zaś temat muzyczny wykonuje Tenka. Pora więc na jako takie podsumowanie. W oczy najbardziej rzuca się duża, co ja mówię, ogromna wręcz ilość scen ecchi. Jeszcze za pierwszym, drugim razem człowiek jakoś to znosi, ale za każdym następnym bardziej czuje się obrzydzenie niż cokolwiek innego, no chyba, że ktoś lubi takie klimaty. Ja już miałam tego naprawdę dość. Pojawia się też scena typu omorashi. Wbrew temu co napisałam wyżej muzyki w tej produkcji nie ma prawie wcale i jedyne co można pochwalić do gra aktorów. Film oglądałam w oryginale z hiszpańskimi napisami, bo tylko taki znalazłam , ale większość rozumiałam z kontekstu, wcześniej oglądając anime i czytając mangę (które były sto razy lepsze). Wszystko co mogę powiedzieć to to, że ten film to okropny niewypał i polecam go jedynie tym, których kręci ecchi. Reszta nich go lepiej nie ogląda.
recently-my-sister-is-unusual.34428.jpg