Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 22 września 2014

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Jedna uwaga; ta seria nie wiąże się zupełnie niczym z poprzednimi dwoma. Część rzeczy z tamtych części być może znajdziecie także w tej, część zmieniłam, część dodałam, ale to dalej jest historia o tym samym Raymanie. no to zaczynamy:

Zaczyna się niewinnie. Od trzynastki Raymana. Wtedy Rozdroże Marzeń było jak ta kraina „mlekiem i miodem płynąca”. Jednak po jakimś czasie Coś zaczęło się dziać. Coś złego. Ktoś próbował zniszczyć serce świata i zrzucić winę na Raymana. Potem było coraz gorzej. Robopiraci i mroklumy siały zniszczenie. Atakowano mieszkańców i niszczono ich domy. Aż w końcu Globox został porwany. Rayman oczywiście wyruszył na ratunek i wszystko skończyło się dobrze. Ataki przez jakiś czas nie miały miejsca, jednakże szybko znów Rozdroże wróciło do stanu oblężenia. Rayman otrzymał list od Brzytwobrodego, by stawił się z Ly na Moczarach Przebudzenia o północy. Jednak okazało się, że była to pułapka na Raymana, w której o mało co nie stracił życia. Kilka tajemnic zostaje odkrytych; okazuje się, że Brzytwobrody i Andre powrócili i szantażowali mieszkańców Rozdroża. Ray wybaczył swoim przyjaciołom. Walki trwały dalej. Pewnego dnia po przebudzeniu Rayman spotyka swojego złego sobowtóra Naymara. On informuje go, że Brzytwobrody i Andre wraz z Mr Darkiem szykują spisek mający na celu uśmiercenie go i przejęcie władzy nad Rozdrożem Marzeń. Proponuje mu schronienie w jego świecie – Lustrze, skąd przybył – jednakże Rayman odmawia upierając się, że musi pomóc przyjaciołom. Naymar podstępem przeniósł go do Lustra. W tym samym czasie wrogowie Raymana przejęli kontrolę nad Rozdrożem i zniewolili wszystkich jego mieszkańców. Między innymi zniszczyli Radę Rusałek i zbudowali swoje pałace, zniszczyli prawie wszystkie lustra, by uniemożliwić Raymanowi przedostanie się na Rozdroże oraz torturowali i zmuszali do niewolniczej pracy wszystkie stworzenia. Ray nie godząc się na to postanowił wrócić do swojego świata. Pomógł mu w tym sobowtór Clarka, który wskazał mu jedyne lustro, dzięki któremu można było się tam przenieść. Po powrocie ukrywał się przez jakiś czas, lecz szybko wytropili go Mr Dark, Brzytwobrody i Andre. Mr Dark rzucił na Raymana trzy zaklęcia, pierwsze unieruchomiło go, by nie mógł uciec, drugie, które sprawiło, że stracił pamięć i trzecie, powodujące przeniesienie go do kopii jego rodzinnego miasta.
Rayman po przebudzeniu spotyka swoją matkę – Narcyzę – która prowadzi go do rodzinnego domu i przedstawia resztę rodziny: ojca Sergiusza, starszego o dwa lata brata Gilbert i młodszą o dwa lata siostrę Monikę. Po zapoznaniu z rodziną i miastem zostaje wysłany do szkoły, gdzie spotyka wielu swoich (podobno) przyjaciół, między innymi Kamilę. Dziewczyna wydaje się być dziwna, ale tak naprawdę pochodzi z prawdziwego domu Raymana i jest jego prawdziwą przyjaciółką, czego niestety nie pamięta (Ray). Później dowiadujemy się, że Kamila jest więziona i pilnowana przez Mr Darka. Jednak udało jej się przywrócić Raymanowi pamięć, uciec z miejsca przetrzymywania i przenieść się wraz z nim na Rozdroże przy okazji zamykając Andre w pustym słoiku, który został zaczarowany tak, by nikt nie mógł go otworzyć poza nią i Raymanem.
Gdy wylądowali na Rozdrożu musieli wędrować jeszcze przez jakiś czas, by dotrzeć do Pustyni Knaarenów. Przed wejściem do podziemi zrobili postój, ponieważ Rayman źle się czuł. Rano Andre informuje go, że Kamila została porwana przez Brzytwobrodego. Ray postanowił, że ją uratuje i czym prędzej udał się do podziemi. Niestety został schwytany przez wskrzeszonego Refluksa (wątek bez wyjaśnienia) i przeznaczony na pożarcie. Uwięziony w klatce spotyka Gumisiego, który pomaga mu w przygotowaniach do walki. Rayman pokonał Refluksa, dzięki nowej mocy od Ly (dostał ją gdzieś w międzyczasie, ale nie pamiętam kiedy dokładnie) polegającą na możliwości kontrolowania mocy pocisków. Szybko rusza, by uratować Kamilę. Znajdowała się ona w Jaskini Złych Snów, gdzie udali się wraz z Jano, który chciał odzyskać swój skarb. Zostali jednak schwytani przez Brzytwobrodego. Gdy byli już na miejscu Rayman wpadł na pomysł i wraz z Kamilą i Jano stali się niewidzialni (pardon, zapomniałam dodać, że Rayman miał swoją paczkę przyjaciół i każdy z nich umiał czarować i nieźle się bić ;]), czym doprowadzili do szału admirała, który w napadzie wściekłości rozwalił cały swój oddział (musiałam o tym napisać). Kiedy się pojawili Brzytwobrody wystraszył się nie na żarty i uciekając rozwalił się o drzewo (to też musiałam napisać). Nasi mali sadyści wyjęli jego metalowy mózg, serce i kapelusz i wsadzili do swoich plecaków, zaś resztę szczątków zagrzebali pod owym bezimiennym, wyschniętym drzewem ;] W tym samym czasie Mr Dark tłumaczył się jakiemuś stworowi, dlaczego Rayman i Kamila żyją. Stwór zaś kazał mu zabić Raymana i Kamilę, mówiąc: „Masz zabić oboje. Dziewczynę też, bez względu na to, co cię z nią łączy” Dark zaś odpowiada: „Jeśli ona straci życie, ty będziesz następny” Czy coś w tym guście. Następnie czytamy o tym, że Kamila pyta Raymana, jak zamierza zabić Mr Darka. Po jego odpowiedzi („Najokrutniej, jak
się da!”) pobladła. W końcu dotarli do pałacu, gdzie mag zebrał już wszystkich mieszkańców Rozdroża, by ich uśmiercić. Rayman podjął z nim walkę, Kamila zaś obserwowała go zza wrót. Po nierównej walce Raymanowi udaje się powalić Darka, który udawał śmierć, by go dobić. Wypuścił w jego stronę strumień fioletowego światła, które z minuty na minutę zaczęło odbierać mu życie. W tym samym momencie Kamila ryknęła z wściekłości. Kochała Raymana i nie mogła znieść myśli, że zamordował go jej… ojciec. Tak, nie pisałam o tym, ale już teraz wiecie. Chciała go zabić, a mag nawet podał jej nóż. Wystraszona dziewczyna opuściła go, a gdy Dark zbliżył się do niej wykorzystała chwilę nieuwagi i przeszyła mu serce owym sztyletem. Mr Dark padł martwy na ziemię, a wszyscy zgromadzili się wokół Raymana. Kamila oznajmiła, że jest sposób, by go ocalić – należy przynieść złotego lumka. Wraz ze swoją paczką przyjaciół, Sarą, Narcyzem, Bertą i Maxem wyruszają w podróż. Stan Raymana pogarszał się coraz szybciej, a gdy przyjaciele wpadli do jego domku był już bliski śmierci. Lumek jednak nie zadziałał jak należy, wszyscy myśleli, że to już koniec.
Rayman natomiast budzi się po chwili, gdy wszyscy odchodzą, a Kamila wyznaje mu miłość. Z wściekłości zaczęła go ganiać po całym domu i w rezultacie Ray dostał kuksańca ;] Mieszkańcy Rozdroża bawili się do białego rana, zniesione zostały wszystkie budowle wzniesione przez tyranów, Rayman znów był ze swoimi przyjaciółmi i ogólnie wszystko skończyło się dobrze… ale czy na pewno?
  • awatar ♪ The Last Song ~ Os: Fajny prolog <3 Czekam na rozdziały ;**
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›