Wpisy użytkownika Kate - Writes z dnia 15 stycznia 2014

Liczba wpisów: 1

abc.atlant
 
Kate - Writes: Trzaśnięcie drzwiami. To inspektor Orest możejko wyszedł ze swojego gabinetu. Inspektor podchodzi do mojego biurka i prosi, żebym poszła do prosektorium po wyniki sekcji. Nie przepadam za tym miejscem, ale nie protestuję. Nie tylko możejko, wszyscy jesteśmy zmęczeni. Kolejna ofiara, która padła z rak seryjnego mordercy. Tego samego, który dwa tygodnie temu postrzelił mnie w rękę. Pewnym krokiem idę korytarzem, w ręce trzymam teczkę z wynikami. Pod drzwiami gabinetu Możejki zaczyna kręcić mi się w głowie. Próbuję oprzeć się ręką o drzwi, ale tracę przytomność. Kiedy otwieram oczy, siedzę oparta o ścianę. Koło mnie klęczy Orest, a wsztscy, którzy widzieli całe zajście patrzą na nas.
- Wracac do roboty. - nakazuje podwładnym inspektor. - Nigdy nie widzieliście zasłabnięcia?
Możejko pomaga mi wstać i prowadzi do swojego gabinetu. Tam sadza mnie na krzesle i podaje szklankę wody.
- To tylko przemęczenie. - mówi. - Bedzie dobrze. Trochę tu sobie posiedzisz, wieczorem odwiozę cię do domu.
340. 3934563-komisarz-alex-643-482.jpg

"nie musisz" myślę, ale nie mam odwagi powiedziec tego głośno. Jak juz ispektor coś sobie postanowi, to ciężko mu to później z głowy wybić. *** Radiowóz zatrzymuje się pod moim domem. Możejko jest wspaniałym narzeczonym (o ile mogę go tak nazwać). Odprowadza mnie pod same drzwi mieszkania, pomaga połozyć się na kanapie. *** Rano budzi mnie dzwonek do drzwi. gwałtownie podrywam się z kanapy i idę otworzyc. Spałam w mundurze? Na progu stoi Możejko.
- Zaspałam? - pytam.
- Nie, nawet nie. Było zgoszenie o włamaniu, prawdopodobnie połączonego z morderstwem.
- Daj mi pięć minut. - potem jedziemy pod stara kamienicę na obrzeżach miasta, na miejsce zbrodni. w mieszkaniu, do którego się włamano panuje idealny porządek. Przestępca bardzo się starał, żebynie zostawić żadnych sladów. Brak ewentualnej ofiary.
- Myślisz, że to znowu Pawlak? - pytam Oresta.
341. PP.jpg

- Nie, to się kupy nie trzyma. - taka otrzymuję odpowiedź. - Teraz miałby jeszcze kraść? - Nie znajdujemy nic... żadnej wskazówki. Aspirant Nocul i sierżant Górska mają popytać na mieście, czy ktoś ostatnio widział Pawlaka, a jeśli tak to gdzie. Ja i orest mamy nocną wartę na posterunku.
  • awatar Seiti: No no, fajnie :) Choć nie mogę przywyknąć do ludzkich form postaci ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›